o klimatyzacji i nie tylko

Forum poświęcone zagadnieniom klimatyzacji i wentylacji


#1 2012-10-26 16:38:57

klimathurt

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-26
Posty: 5
Punktów :   

klimatyzatory

Cena klimatyzatora zależy od zaawansowania rozwiązań technologicznych w danym modelu klimatyzatora. To tak jak z samochodami, mały fiat będzie tańszy od volkswagena ale też i będzie duża różnica w niezawodności i eksploatacji.

Przy doborze klimatyzatorów warto zawsze brać pod uwagę moc pobieraną z sieci w porównaniu do uzyskiwanej mocy chłodniczej. Przy tego typu urządzeniach ma to wymierne korzyści w oszczędności energii elektrycznej i tym samym w rachunkach.

Dla przykładu klimatyzator który posiada moc chłodniczą 930W pobierając energię z sieci 565W – posiada współczynnik moc chłodnicza/pobrana = 2,12.

Klimatyzator ze współczynnikiem około 1 w porównaniu do 2,12 będzie zużywać dwa razy więcej energii elektrycznej.
Porównując klimatyzator zużywający 500W z 1000W przy założeniu, że będzie pracował on przez 12 godzin dziennie i 20 dni w miesiącu to z grubsza licząc miesięczna oszczędność wyniesie 240gx 30gr = 80pln a rocznie 960pln.

Jak widać koszt eksploatacji efektywnego klimatyzatora zwróci się po dwóch latach w rachunkach za energię elektryczną.

Jeśli chodzi o cenę klimatyzatora V-series VA060325G052S to jest ona nieco inna niż przedstawiona przez użytkownika "nuszek". Po otrzymaniu zapytania na mogę podesłać cenę.

Nowinką konstrukcyjną w klimatyzatorach T-series jest możliwość pracy bez potrzeby stosowania dodatkowych filtrów nawet w bardzo zabrudzonym środowisku co jest możliwe dzięki specjalnej powłoce na skraplaczu. W razie zabrudzenia wystarczy po odkręceniu zewnętrznej pokrywy klimatyzatora i przeczyścić odkurzaczem lub przepłukać skraplacz wodą pod ciśnieniem w celu pozbycia się ewentualnego zabrudzenia. Obudowa ponadto jest przygotowana na stosowanie filtrów w razie potrzeby które wsuwa się w łatwy sposób pod pokrywę.

Do chłodzenia wykorzystano rotacyjny kompresor klasy T3 pozwalający zwiększyć efektywność chłodzenia o 50% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań oraz posiadają unikalny pasywny system zarządzania kondensatem.

Offline

 

#2 2013-03-11 21:24:17

klimatyzacja

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 36
Punktów :   

Re: klimatyzatory

ako, że sezon się zbliża chcę zachęcić wszystkich do budowy kolektora który mi udało się zrobić  Zastosowane zostały grzejniki panelowe które osadziłem w drewnianej ramie i przykryłem szkłem. Jako zbiornik zespawane dwa hydrofory , oklejone paskami styropianu 10 cm i szczeliny wypełnione pianką. Nagrzana woda ze zbiornika wędruje do bojlera elektrycznego i jeżeli jest za zimna to bojler się włącza, jeżeli gorąca to bojler nie pracuje. W efekcie z kranu płynie zawsze taka sama. Zbiornik ma poj. 600 l i latem woda osiąga w nim temp 50 - 60 stopni. Ta ilość wystarcza na trzy , cztery dni pochmurne. W ostatnich słonecznych dniach mimo ujemnych temperatur woda nagrzewała się do 40 stopni. Całość jest zalana płynem do chłodnic który gania pompa co 35 W .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl