o klimatyzacji i nie tylko

Forum poświęcone zagadnieniom klimatyzacji i wentylacji


#1 2017-01-31 18:31:39

klimatyzacja

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 36
Punktów :   

klimatyzacje

Po ostatni upałach w lecie co raz częściej zastanawiamy się nad montażem klimatyzacji.
Co mamy do wyboru: mono i multi splity, różne modele: ścienne, przypodłogowe, kasetonowe, kanałowe, on -off i inverterowe.
Wszystko sprowadza się do jednego: ma chłodzić, nie psuć się, tanio kosztować, być niedostrzegalne i niesłyszalne.

Cudów jednak nie ma.

Jak ma być ładne, ciche, energooszczędne i niezawodne to musi kosztować.

W sypialni aby nie słyszeć klimatyzatora to jego głośność musi być około.20 dB z odległości 1 m.
Takie parametry osiągają tylko klimatyzatory inverterowe z najwyższej półki.

Energooszczędność - ten parametr jest określany współczynnikiem EER i dobre urządzenia zaczynają się od 4 w górę, najlepsze mają powyżej 5.
Kiedy wiosny tamtego roku decydowałem się na klimatyzator do mieszkania, również miałem dylemat czy jest to opłacalny interes. Ale po roku użytkowania mogę stwierdzić, że absolutnie tak. O ile zainwestuje się w klimatyzator dobrej jakości, jego utrzymanie nie jest drogie. Takie klimatyzatory są energooszczędne, a przy tym efektywne. Ja posiadam klimatyzację LG
Jeśli zdecydujemy się na urządzenia kanałowe to są najdroższe  http://pogotowie-wodociagowe.pl/usuwani … izacyjnej/  a do tego trzeba je zabudować, wyciszyć, i zrobić odpowiednie rozprowadzenie powietrza z kratkami wlotowymi i wylotowymi.
myślę że klimatyzacja to dobry pomyśl i warto w nią zainwestować tutaj Ci podaję ciekawy artykuł jak ją wybrać Myślę, że lepszym rozwiązaniem jest instalacja rekuperacji. Nie dość, że możemy korzystać z tego system latem - schładzając pomieszczenia, to jeszcze znajduje ona swoje zastosowanie także zimą przy wentylacji powietrza. Rekuperatory odzyskują ciepło z wydalanego powietrza, zapobiegając tym samym jego utracie.
ale wiesz co jest fajne bo jeśli mieszkasz w bloku to sezon grzewczy zaczyna się rożnie i to zazwyczaj nie my decydujemy kiedy włączyć ogrzewanie a razem z końcówką lata jak już wieczory robią się coraz chłodniejsze możemy wykorzystać naszą klimatyzacje jeśli dodatkowo kupiliśmy ją z funkcją grzewczą jest to bardzo ciekawa opcja i bardzo przydatna bo nie musimy marznąć
Pamiętajmy zawsze, że dobre urządzenia będą pracować ponad 20 lat i tyle czasu będziemy musieli je znosić lub nimi się cieszyć to zależy od Waszego wyboru.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plpediatra