o klimatyzacji i nie tylko

Forum poświęcone zagadnieniom klimatyzacji i wentylacji


#1 2012-10-26 16:40:24

klimathurt

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-26
Posty: 5
Punktów :   

serwis klimatyzacjia

Daikin da się lecz nie będzie podłączonego przewodu ochronnego do jednostki wewnętrznej jednak nie szkodzi ponieważ jednostki są ze sobą połączone galwanicznie rurami freonowymi. Badałem pętle zwarcia i była identyczna jak jednostki zewnętrznej.
Mam namyśli oczywiście invertery
Jeśli chodzi o instalacje to jeśli nie są załamane rury a skroplina jest poprawnie położona
to. Metr instalacji w zupełności wystarczy. Instalacja musi być sucha i czysta!!!
Dodam że bez narzędzi i pompy próżniowej nie zamontujesz poprawnie urządzenia

Offline

 

#2 2012-12-14 20:37:56

klimatyzacja

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 36
Punktów :   

Re: serwis klimatyzacjia

może temat nie jest w odpowiednim miejscu ale nie znalazłem podobnych tematów. mianowicie chodzi mi o wentylację pionu kanalizacyjnego w domu. Problem jest w tym że nie wystawiłem rury ponad dach i przez strop. Nie bardzo mam teraz możliwość i chęć do robienia dziur w dachu i moje pytanie polega na tym jakie inne rozwiązanie mógłbym teraz zastosować tak by wszystko było ok. Proszę o dobrą radę. "W kanalizacji (szczególnie miejskiej) różnie się dzieje, czasem odpowietrzeniem pionu zasysa, czasem dmucha, kanalizę u siebie mam bez syfonów i kratek to doskonalę to często obserwować mogę, wpływają na to różnice w ciśnieniu, temperaturze, to kto i jak używa w danej chwili kolektora, zawór napowietrzajacy działa tylko w jedna stronę, wywiewka dachowa może w obie, jak kanaliza chce sobie puśic bąka to puści dachem a nie po uszczelnieniach będzie miejsca szukać"

"Są to jak słusznie zauważył Adam zawory napowietrzające pion kanalizacyjny i są również jak zauważył kolega Jacek do dupy ...
Wykonanie napowietrzenia /wentylacji / pionu kanalizacyjnego TYLKO i WYŁĄCZNIE za pomocą takich napowietrzaczy to poważny błąd .
Pion kanalizacyjny powinien być bezwzględnie wentylowany poprzez wywietrznik dachowy - ewentualnie w wypadku skomplikowanych tras przewodów kanalizacyjnych można taką wentylację wspomagać napowietrzaczami - takimi jak prezentowane na fotach .
Konstrukcja takich napowietrzaczy jest prosta jak czytanie i równie awaryjna ...Więcej potu na ćwiczeniach (tu: przy realizacji inwestycji), mniej krwi w boju (tu: w eksploatacji).
Jestem za wentylowaniem pionów grawitacyjnie, wywiewki ponad dach.
Łączenie pionów wentylacji, redukcja średnicy dla określonych odległości - patrz podręczniki do projektowania.
Każda biblioteka ma katalogi online - szukać np " ... instalacje/i kanalizacyjne/ych..."

No i jeszcze przepisy:
Dziennik Ustaw - rok 2002, nr 75, poz. 690 z dnia 2002-06-15:

§ 125. 1. Przewody spustowe (piony) instalacji kanalizacyjnej powinny być wyprowadzone jako przewody wentylacyjne ponad dach, a także powyżej górnej krawędzi okien i drzwi znajdujących się w odległości poziomej mniejszej niż 4 m od wylotów rur.
2. Nie jest wymagane wyprowadzanie ponad dach wszystkich przewodów wentylujących piony kanalizacyjne, pod następującymi warunkami:
1) zastosowania na pionach kanalizacyjnych  niewyprowadzonych ponad dach urządzeń napowietrzających te piony i przeciwdziaŁających przenikaniu wyziewów z kanalizacji do pomieszczeń,
2) wyprowadzenia ponad dach przewodów wentylujacych:
a) ostatni pion, licząc od podŁączenia kanalizacyjnego na każdym przewodzie odpŁywowym,
b) co najmniej co piaty z pozostaŁych pionow kanalizacyjnych w budynku.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plpediatra