o klimatyzacji i nie tylko

Forum poświęcone zagadnieniom klimatyzacji i wentylacji

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2012-02-08 14:49:52

klimatyzacja

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 36
Punktów :   

przeglądy klimatyzacji

co faktycznie dają przeglądy, czy warto na to wydawać pieniądze

Offline

 

#2 2012-02-10 09:12:05

jacko

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-10
Posty: 8
Punktów :   

Re: przeglądy klimatyzacji

Odnoszę wrażenie ,że Koledzy nie do końca rozumieją co mam na myśli pisząc o "chorej" konkurencji,która ma miejsce w naszej branży.
Ja nie tęsknię za "cenami urzędowymi" czy też certyfikacjami dla wybranych.Marzy mi się jedynie aby ta konkurencja była nieco bardziej uczciwa i etyczna.
To co obecnie się wyprawia to horror.Przypadkowe osoby i firmy robią wszystko aby jak najwięcej zarobić w najkrótszym czasie nie wiążąc przyszłych planów z tą branżą.
Oczywiście to jest normalne i to właśnie jest wolny rynek,jednak nie mogę zrozumieć dlaczego osoby na stałe związane z chłodnictwem im w tym pomagają.
Przecież to my serwisanci i instalatorzy wykonujemy czarną robotę,a otrzymujemy za to grosze.
Czy np.to normalne,że dystrybutorzy konkurują z nami w przetargach oferując dla Klienta końcowego takie same upusty jak dla instalatorów???Żeby było śmieszniej to często montaż zlecają właśnie podwykonawcom za przysłowiowe 350zł.
Czy to naprawdę korzystne jest dla nas,że uprawnienia i certyfikaty sprzedawane są każdemu kto zapłaci???Może wobec tego zacznijmy się domagać aby takowych nie było w ogóle ??Obecnie przecież to normalne wyłudzanie od nas pieniędzy.
Takich przykładów można mnożyć dziesiątki.
Szczerze mówiąc to myślę,że właśnie fakt iż większość z nas to osoby przypadkowe powoduje,że brak jest jakiejkolwiek solidarności zawodowej.Kiedyś sądziłem,że można coś z tym zrobić,teraz już wiem że można nami tylko manipulować i doić.
Może Koledzy,którzy np.na forum udają poważnych fachowców i nie przyznają się,że sytuacja jest tragiczna  czują się ważni ,dowartościowani? tylko nie zazdroszczę samopoczucia gdy po cichu na priv sprzedają się za grosze.
Dlaczego dystrybutorzy nie przyznają się,że również na priv oferują każdemu max upust ??
To smutne.
Ps.Nie martwcie się Koledzy,sobie poradzi klimatyzacja to tylko margines naszej działalności.Szkoda mi jedynie tych,którzy chcieliby wykonywać nasz zawód uczciwie i nigdy nie będzie ich na to stać.

Offline

 

#3 2012-03-25 14:34:34

klimatyzacja

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-05
Posty: 36
Punktów :   

Re: przeglądy klimatyzacji

co sprzyja rozwojowi flory bakteryjnej, a w szczególności szczepów bakterii legionella pneumophila. Mniej wprowadzonym w omawiane zagadnienia należy wyjaśnić, że bakterie legionelli są przyczyną zapadania wielu osób na groźną chorobę zwaną legionellozą, która jest trudno wyleczalna i wielokrotnie pociąga za sobą śmierć.

   Wymienione szczepy bakterii rozwijają się szczególnie silnie w źle zaprojektowanych instalacjach obiektów użyteczności publicznej. Jest to problem nie tylko krajowy, ale ogólnoświatowy. Jedną z podstawowych zasad dostosowania instalacji ciepłej wody do działań zmniejszających ryzyko zakażenia bakteriami legionella, zapisana jest w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2004r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.Nr 75/02). Rozporządzenie §120 ust.2 brzmi: "Instalacja ciepłej wody powinna zapewnić uzyskanie w punktach czerpalnych temperatury wody nie niższej niż 55°C i nie wyższej niż 60°C oraz umożliwić okresowe jej podniesienie do nie niższej niż 70°C".
Należy nadmienić, że bakterie legionella w temperaturach wyższych niż +60°C, nie tylko się nie namnażają ale szybko giną. Przeciwdziałanie zagrożeniom infekcyjnym spowodowanym przez bakterie legionella wymaga przestrzegania określonych zasad postępowania zarówno w okresie projektowania i doboru urządzeń, jak również przy ich eksploatacji.
Mówiąc i pisząc o ciepłej wodzie użytkowej należy na wstępie nadmienić, że w sprawach jej przygotowywania ścierają się dwie zasadnicze koncepcje. Pierwsza i historycznie starsza, określana jako "zasobnikowa" polega na tym, że woda jest podgrzewana, a następnie gromadzona przez dłuższy czas, natomiast zasadniczy jej pobór następuje głównie w porach szczytowego zapotrzebowania. Zapas wody uzupełniany jest na bieżąco, a ograniczone zapotrzebowanie poza porami szczytowego poboru, zaspakajane jest przez układy wymiennikowe ciepła, współpracujące z zasobnikami tego układu.

   Przyzwyczajenie wielu projektantów instalacji grzejnych i przygotowywania ciepłej wody użytkowej jest niekiedy tak silne, że podchodzą oni z rezerwą do drugiej, nowatorskiej koncepcji, o której będzie mowa dalej. Należy dodać, że dopóki w połowie lat siedemdziesiątych minionego wieku nie odkryto zagrożenia przez występowania w takich zastojach podgrzanej wody chorobotwórczej flory bakteryjnej z rodziny "legionella", ten powszechnie przyjęty wtedy sposób, nie budził obaw ani większych zastrzeżeń.
Druga, nowatorska koncepcja rozwiązania tych problemów, która przyjmuje się teraz coraz powszechniej, polega na rezygnacji z dłuższego czasu gromadzenia ciepłej wody użytkowej. Zastępuje ją przygotowywanie ciepłej wody na bieżąco, w miarę występującego zapotrzebowania. Zapewniają to urządzenia równie skuteczne i ekonomiczne jak w przypadku wspomnianego wyżej dotychczasowego sposobu, mające jednak tę zasadniczą przewagę, że są z reguły pewne i bezpieczne pod względem higieniczno-zdrowotnym.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl